אימון לילדים בני נוער

מהו אימון לגיל הצעיר?

תהליך אימון אישי/קבוצתי המתאים לילדים ובני נוער המעונינים לעבור תהליך של שינוי והעצמה.

התהליך זהה לתהליך אימון אישי כאשר הדגש הוא על העצמת הילד/ה והגברת הבטחון העצמי והדימוי העצמי שלו.

השפה האימונית מונגשת למאומנים הצעירים והשימוש באמצעים כגון- ספרים/קלפים/הצגות/סרטים ופעילויות מחוץ לחדר האימון, מעשירה אף היא את התהליך ומאפשרת להם לחוות את התהליך בדרך חוויתית המותאמת לגילם.

חלק בלתי נפרד מהתהליך הוא מפגשי אימון של הורי הילד/ה על מנת ליצור רצף של שפה אימונית וכדי לחזק את הקשר בין ההורה לילד.

התהליך מתאים לכל ילד המעונין לשפר את הבטחון העצמי, הדימוי העצמי, כישורים חברתיים, יכולת לתקשר נכון עם הסביבה, הקשר עם בני המשפחה וההורים, בעיות של דימוי גוף וכ”ו.

במהלך התהליך רוכשים המאומנים כלים אימוניים המאפשרים להם להתמודד עם דילמות יומיומיות, בין היתר- כלים תקשורתיים להעברת המסרים שלהם בצורה אפקטיבית וברורה יותר, כלים ליצור קשריים חברתיים, כלים מתחום הפסיכולוגיה החיובית שעוזרים להם להעריך עצמם, ועוד.

חשוב להדגיש כי במהלך התהליך נוצר קשר מיוחד וקרוב ביני לבין המאומנים הצעירים. קשר זה נבנה בהדרגה במהלך התהליך ומאפשר לחשוף עוד ועוד רבדים מעבר לדילמות המדוברות או הקשיים שהובילו לאימון.

אימון בקבוצה

 במסגרת עבודתי כמאמנת, הובלתי תהליכים רבים של בני נוער וילדים, בין היתר פרוייקט במסגרת ארגון הג’וינט בארגון “פאקט רחובות” בו אימנתי 3 קבוצות של נוער ובוגרים בני הקהילה האתיופית בתהליך מעצים ומרגש.

בנוסף, תהליך בכלא “אופק”- כלא לנערים. במסגרת התהליך בפעם הראשונה אי פעם, התקיימה במסגרת הכלא קבוצה משותפת להורים וילדים יחד, בתוך הכלא ,בתוך חדר קשר שנבנה במיוחד לצורך זה. התהליך היה מציף, מרגש, מעצים וזכה להצלחה כבירה כאשר גם נערים שהשתחררו ביקשו אישור מיוחד להמשיך להגיע לכלא למפגשים גם לאחר השחרור.

הנה מעט מהמילים החמות והמרגשות של ההורים והילדים שהשתתפו בפרוייקט-

מאומנים כותבים

להילה…

16.03.2010

אני רוצה להודות לך על הפרוייקט הנפלא הזה ולשתף אותך במעט מתרומתו ותחושותי.

הימצאותו של בני בכלא אופק היא עובדה. עובדה אשר קשה לקבלה ובטח לא להבינה.

דבר לא הכין אותי ואותנו כמפשחה למציאות החדשה והקשה בה אנו נמצאים. משפחה נורמטיבית, ילד טוב שמעולם לא הסתבך…

בתהליך האימון שעברנו ההורים והילדים, קיבלנו כלים שיעזרו לנו להתמודד עם המצב המורכב, ניסינו להבין מה חלקנו במצב? האם אנחנו אשמים?

בעזרת הכלים שלמדנו השתפרה היכולת שלי לתקשר עם בני, לנסות להבין אותו וגם ללמוד להציב לו גבולות. הפעילות באולם הספורט (O/D/T) תרמה מאוד וגם העלתה חיוך על פנינו ונתן לנו תחושה של שפיות בתוך הכאס בו אנו חיים.

ציפינו תמיד למפגשים, מוכנים ללמוד, לשתף פעולה ולעזור לנו ולבני כדי להתמודד עם קשיי היומיום שלנו.

אנו רוצים להודות לך על ההקשעה, ההקשבה, הפתיחות, העובדה שלא שפטת אותנו ואת הילדים שלנו, וכל הידע שהעברת לנו. מכאן הדרך היא רק למעלה!

יישר כח!

ג.ש והמשפחה.

 

לפרטים נוספים על סדנאות והרצאות לילדים לחצו כאן.