אימון זוגי

מהו אימון זוגי?

זוגיות היא צורך משמעותי וחזק אצל כולנו.

תהליך אימון זוגי מתאים לכל אדם אשר נמצא בקשר זוגי כלשהו (חברות, נישואים, יחסים הטרוסקסואלים או חד מיניים) ומעוניין לחזקו ולשפר את איכותו.

פרויד טען כי בגרות ובריאות ניכרות ביכולת שלנו לאהוב ולעבוד ומחקרים מראים כי איכות חיים של בני האדם מושפעת יותר מאיכות הזוגיות שלהם מאשר מעבודתם ובכל זאת, אנו רואים כי רוב בני האדם נוטים להשקיע יותר בעבודה מאשר בזוגיות.

לתפיסתי, זוגיות היא עסק לכל דבר!

משכך, כמו בכל עסק, על מנת שישגשג יש צורך בהשקעה בלתי פוסקת, יש צורך לטפח, להתאמץ, לחשוב, להיות יצירתי, לשנות ולנסות כל הזמן דרכים חדשות.

הרבה מאוד זוגות מוצאים את עצמם לאחר תקופת התאהבות והתלהבות מתמודדים עם קשיים ואתגרים שלא הכירו קודם.

פעמים רבות התסכול גדל עד כדי כך שאנו שואלים את עצמינו: “האם זה האיש בו התאהבתי?” “האם זו האישה איתה אני רוצה לחיות את חיי?”.

בתהליך הזוגי נלמד כיצד ניתן לשמור על הזוגיות ולתחזק אותה כדי שהקשר ביננו יהיה מעצים ומצמיח לשני בני הזוג.

 

האימון הזוגי משלב כלים מעולם האימון, מתחום הגישור (בהיותי מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין), כלים להתנהלות כלכלית נכונה (פעמים רבות המתח מגיע מכיוון זה), פסיכולוגיה חיובית, דמיון מודרך ועוד.

בפגישה הראשונה עם בני הזוג נבנה יחד תוכנית אימון המותאמת במיוחד לקשר בינכם ולקשיים שהופיעו בו. לכל זוג החוזקות שלו והקשיים בהם הוא נתקל ולכן אין תוכנית אימון אחת זהה לאחרת והקצב והרצף מותאם לדינאמיקה הזוגית.

הנושאים השכיחים אשר עולים במהלך תהליכים זוגיים הם:

 ההבדלים בין גברים ונשים וכיצד ניתן לגשר על הפער, תקשורת איכותית והקשבה, אמפטיה ופרגון, חופש- כמה הכרחי הוא לשני בני הזוג, אינטמיות ותשוקה- כיצד שומרים על האש גם לאחר שנים?, כיצד לצאת ממשבר- (איך לריב נכון?), משברי גיל, התמודדות עם מחלה ועוד.

כיצד זה עובד?

אחת לשבוע נפגש אצלי בחדר האימון – חדר נעים ושקט המנוטרל מכל רעשי הרקע ושגרת חייכם למפגש של שעה וחצי. בפגישה הראשונה נכיר ונדגיש מהן הדילמות ונקודות השינוי בהן אנו מעונינים, נעצים את החוזקות של הקשר ונבנה תוכנית עבודה ויעדים אליהם נרצה להגיע.

חשוב לי להדגיש כי בתהליך אימון זוגי שני בני הזוג נוכחים בכל הפגישות יחדיו, במידה ויעלה צורך במפגשים אישיים איתי הדבר אפשרי ואולם על פי רוב שני בני הזוג ננמצאים יחד באימון. משך התהליך משתנה בהתאם לצרכים שיעלו ולדילמות שנאבחן, כל מקרה לגופו.

“אם אתה רוצה שמשהו ייעשה כמו שצריך, עשה אותו בעצמך”. (נפוליאון בונפרטה)

עם המשפט הזה נצא לדרך, עם ההבנה כי השינוי מצוי בידי כל אחת ואחד מאיתנו, ורק אנו יכולים לשקם ולבנות את מערכת היחסים שלנו כפי שאנחנו רוצים, כפי שאנחנו חולמים וכפי שמגיע לנו!

אל תוותרו לעצמכם ועליכם.

אני כאן,

הילה.

מאומנים כותבים

למאמנת שלנו…

אפריל 2011

היית מאמינה? חזרנו עכשיו מסופשבוע ברומא..

לפני כמה חודשים לטוס יחד היה נדמה כמו חלום רחוק מאוד, אפשר לאמר סיוט…כשכתבת את זה על הלוח בחדר שלך, שנינו התכווצנו וחשבנו שאת חיה בסרט..והנה אנחנו בסרט- והוא אפילו טוב, טוב מאוד!!

אז כמו שאת תמיד אומרת, גם כשטוב צריך להגיד. והנה אנחנו אומרים לך-

תודה!!!

תודה שלא וויתרת עלינו, והחזרת לנו את האמונה בעצמינו. תודה שהראת לנו כמה אנחנו אוהבים, כמה אנחנו שונים אבל הפכים הרי נמשכים אחד לשניה..

תודה שלימדת אותנו לזרוק את הפנקס ולהפסיק להתחשבן אחד עם השני.. תודה שלימדת אותנו להקשיב..לסלוח..

יש הרבה על מה להגיד תודה..אבל בעיקר תודה על היכולת שלך להקשיב תמיד, להיות שם בשבילנו תמיד (גם בשעות הזויות..) על האכפתיות, הזמינות, החוכמה, הידע האינסופי שלך…

את המלאך השומר עלינו- מפנינו…

אוהבים המון..

נ.א. (השמות המלאים שמורים אצלי)